Update aanpak wateroverlast Einighausen
We praten u graag bij over de voortgang van het project.
Stap voor stap oplossingen voor wateroverlast
We maken vorderingen in het beperken van de wateroverlast in Einighausen. Samen met de Gemeente Sittard-Geleen werken we aan verschillende maatregelen om de wateroverlast in het gebied te verminderen. De eerste stap is de vergroting van de bestaande buffer aan de Heistraat, naast de voetbalvelden. Deze vergroting zal helpen om meer water vast te houden. Daarnaast zorgen we ervoor dat het water dat via de Heistraat naar beneden stroomt, beter in de buffer kan worden opgevangen.
Verbetering van ondergrondse buffer
De ondergrondse buffer naast de kerk zal ook worden verbeterd. De gemeente zorgt ervoor dat deze buffer efficiënter gevuld wordt, zodat het water beter wordt vastgehouden en niet leidt tot overlast in de omliggende gebieden.
Nieuwe buffer
In het gebied tussen de Brandstraat en de Boschstraat hebben we een potentiële locatie gevonden voor een nieuwe buffer. We zijn in gesprek over de benodigde grond en verwachten hier snel vooruitgang te boeken.
Oplossing voor kruispunt basisschool
Een belangrijk knelpunt blijft de kruising bij de basisschool, waar het water niet goed weg kan. We verwachten dat een nieuwe buis van de school naar de sloot langs het wandelpad Slond een oplossing biedt. Momenteel rekenen we uit hoe dit plan het beste kan worden uitgevoerd en wat de kosten zullen zijn. Daarnaast onderzoeken we de mogelijkheid om de buffers bij de Slond verder te vergroten, zodat we meer water kunnen opslaan. Dit komt niet alleen de omgeving van de basisschool ten goede, maar ook Limbricht.
Volgende stappen
De komende periode richten we ons op het concretiseren van de maatregelen. Dit omvat het doorrekenen van de hydrologische effecten van de geplande maatregelen, het aankopen van de benodigde gronden en het verkrijgen van de noodzakelijke vergunningen. We verwachten in het voorjaar van 2025 een nieuwe update te kunnen delen over de voortgang.
Fijne feestdagen!
Namens het projectteam wensen wij iedereen fijne feestdagen en een goede jaarwisseling!